You are currently viewing Jak przywrócić usuniętą Rolkę?

Jak przywrócić usuniętą Rolkę?

Nie myli się ten, kto nie pracuje. To przysłowie sprawdza się też na Instagramie. I choć zdarzają się kroki, których odwrócić się nie da, jest sporo takich działań, które da się naprawić. Należy do nich między innymi przywrócenie materiału, który usunęliśmy z naszego konta. Przywrócenie usuniętej Rolki to dość prosta operacja, ale warto też mieć świadomość, że nie jest dostępna zawsze. W krótkim instruktażowym wpisie wyjaśniam, jak przywrócić usuniętą Rolkę, i podpowiadam, co jeszcze można odzyskać z instagramowego kosza.


Czego dowiesz się z tego wpisu:


Przywracanie usuniętych treści na IG, czyli nie wszystko stracone

Usunięcie Rolki, posta czy Stories skutkuje tym, że w tej samej chwili te materiały przestają być widoczne dla odbiorców. Jednocześnie trafiają do pewnego rodzaju przechowalni, z której można je przywrócić.

To opcja przydatna szczególnie w sytuacji, kiedy jakieś materiały wyrzuciliśmy zbyt pochopnie lub po prostu omsknął nam się palec. No ale mniejsza o powody – najważniejsze jest to, że przywrócenie większości rodzajów treści jest możliwe. Dotyczy to Reelsów i innych materiałów wideo,  postów oraz zarchiwizowanych Insta Stories.

Jak przywrócić usuniętą Rolkę – instrukcja krok po kroku

Proces przywracania to zaledwie kilka kliknięć i przebiega następująco:

  1. W głównym widoku konta kliknij Menu (tzw. burger, czyli trzy kreski).
  2. Wybierz zakładkę Twoja aktywność.
  3. W sekcji Usunięta i zarchiwizowana zawartość kliknij Ostatnio usunięte.
  4. Jeśli z profilu usunięte zostały różnego typu treści, pojawią się uporządkowane według rodzajów – z podziałem na posty, Reelsy itd.
  5. Wybierz treść, którą chcesz przywrócić, przez kliknięcie w nią.
  6. Gdy rozwinie się do standardowych rozmiarów, wybierz trzy kropki.
  7. Kliknij Przywróć i potwierdź akcję z wyskakującym komunikacie.

A tak to wygląda w interfejsie Instagrama:

Jak przywrócić usuniętą Rolkę – ważne informacje

Przywrócenie Rolki (i innych treści) możliwe jest w określonym czasie. Oznacza to, że zawartość zakładki Ostatnio usunięte nie jest przechowywana bezterminowo, na stałe. Z opcji przywrócenia usuniętej Rolki możesz skorzystać przez 30 dni – później zniknie bezpowrotnie. To samo dotyczy postów, materiałów wideo i zarchiwizowanych IS. W przypadku niezarchiwizowanych Stories masz na to jedynie 24 godziny.

Przywrócony materiał będzie się wyświetlał dokładnie w tym samym miejscu w siatce, z którego został usunięty – nie pojawi się jako najnowsza publikacja.

Sposobem na zachowanie Rolek – nawet tych, które finalnie usuwamy z profilu – może być ich pobranie. Na blogu znajdziesz wpis na ten temat: Jak pobrać Rolkę z IG.

Warto też pamiętać, że do „przechowalni”, czyli Ostatnio usuniętych nie trafiają nigdy usuwane wiadomości – jeśli je wykasujesz, nie będziesz mieć możliwości przywrócenia.Cześć, jestem Ola.

Uczę, jak przyciągać nowych obserwujących i zatrzymać ich na dłużej. Swoją wiedzą dzielę się tu na blogu oraz publikując na moim koncie IG tzw. korki z Insta. Jestem też autorką kultowej serii e-booków Korki z Insta.

W czym mogę Ci pomóc?