You are currently viewing Pomysły na wakacyjne Rolki

Pomysły na wakacyjne Rolki

Czasy szkolne i studenckie mam już za sobą, ale słowo „wakacje” jakoś ze mną zostało. I nie określam tak faktycznego urlopu, tylko całe trzy letnie miesiące. Jasne, że większą część lata spędzam, pracując. Ale dni są dłuższe, wieczory cieplejsze, mam więcej energii i widzę zdecydowanie więcej okazji i powodów do przebywania poza domem. Wakacyjne Rolki nie nakręcą się same, ale pomysły na nie można mnożyć właściwie w nieskończoność.

Słońce i naturalne światło mają niebagatelne znaczenie w kręceniu wideo – obraz z miejsca zyskuje na jakości. Kolory latem są nasycone, świat w ogóle wydaje się piękniejszy. Nic, tylko kręcić! Lato wzywa!


Czego dowiesz się z tego wpisu:


Motywy wakacyjnych Rolek

Postanowiłam zebrać kilka podstawowych motywów wakacyjnych i pokazać na przykładach, jak różnie można je przedstawić w krótkich nagraniach do publikacji na Instagramie. Do niektórych nie trzeba nawet wykorzystywać żadnych specjalnych trików czy przejść – wystarczy ciekawe ujęcie, dopasowana muzyka – i piękna wakacyjna pocztówka gotowa.

Dołączam inspiracje, wskazówki i linki pod każdą z omawianych kategorii. Prawda jest jednak taka, że to dopasowanie jest bardzo umowne. Szczególnie jeśli chodzi o przejścia, czyli montażowe triki, które dodają Rolce dynamiki. Większość można wykorzystać, tworząc Rolki na różne tematy – i to przez cały rok.

Pomysły na wakacyjne Rolki – podróże

Wyjazdy i relacje z podróży to najbardziej oczywisty typ wakacyjnych treści. Ale nawet tutaj możliwości wyboru tematu jest całkiem sporo. Bez względu na to, czy wybierasz się na dwa tygodnie na inny kontynent, na kilka dni na działkę pod miastem czy na szybki weekendowy trip do jakiejś europejskiej stolicy, możesz pokazać swoją podróż w Rolce. W różnych miejscach możesz wykorzystywać te same szablony i przejścia – a efekt i tak zawsze będzie inny.

Pomysły na wakacyjne Rolki – lato w mieście

Jeśli tak jak ja spędzasz większość lata w miejscu zamieszkania, mam prostą radę: zacznij rozglądać się wokół siebie. Nawet jeśli nie mieszkasz w miejscowości typowo turystycznej, z pewnością masz niedaleko jakiś park, ciekawy budynek czy klimatyczną uliczkę.

Poza tym lato to owoce sezonowe, spotkania w plenerze i wycieczki rowerowe. W tej kategorii możesz połączyć wszystkie pozostałe: podróżowanie, pokazywanie architektury i natury. Lato, nawet w mieście, to radość.



Pomysły na wakacyjne Rolki – architektura

Ten motyw może wystąpić zarówno w Rolkach podróżniczych, jak i tych z lokalnego zwiedzania. Bycie turystą we własnym mieście to ciekawe doświadczenie! A budynki, zabytki i inne industrialne elementy mogą stać się tematem nie tylko nagrań czy zdjęć, ale na przykład kolaży, które z pewnością zaskoczą Twoich odbiorców innowacyjnością. Kolaż to jest zresztą znakomite rozwiązanie, gdy masz w telefonie mnóstwo zdjęć, ale niewiele nagrań. W Rolce zyskają nową energię.

Pomysł na kolaż i aplikacje, które wykorzystuję do tworzenie Rolek-kolaży.

Z własnych podróży wiem, że symbole architektoniczne bywają stosunkowo trudne do sfotografowania z bliska. Rozmiar bryły i tłum ludzi wokół nie ułatwiają sprawy. A przecież w konkretnym miejscu jesteśmy krótko i kolejna szansa na sfotografowanie jakiegoś ikonicznego budynku czy pomnika może się już nie trafić.

Jeśli akurat nie udało Ci się przekonać wszystkich pod wieżą Eiffla czy na Placu św. Marka w Wenecji, żeby rozstąpili się na kilka minut i pozwolili Ci w spokoju zrobić kilka ujęć, możesz skorzystać z trików, które ja stosuję w takich sytuacjach:

Reelsy z wakacji – natura

Przyroda to jest motyw wdzięczny do fotografowania o każdej porze roku, ale latem dzięki kolorom i światłu gotowe kadry są w zasięgu wzroku. Moim zdaniem równie ciekawie można pokazać palmy na tropikalnej wyspie, ale i łąki kwietne, miejskie skwery czy rośliny w skrzynkach na balkonie.

Sprawdź na przykład takie triki i pomysły na wakacyjne Rolki. Dzięki temu, że nie ma dwóch identycznych łąk czy takich samych chmur, Twoje wideo nabierze oryginalności:

Skąd brać pomysły na wakacyjne Rolki?

Pytanie o pomysły na treści pojawia się nie tylko w kontekście wakacyjnych Reelsów, ale właściwie zawsze. A ja zawsze mówię, że już samo oglądanie Rolek może stać się świetną inspiracją. Nawet jeśli odwzorujesz jakiś pomysł, szablon czy przejście, efekt końcowy będzie ciekawy i oryginalny. Wykorzystasz swoje nagrania lub zdjęcia, pokażesz inne miejsce, innych ludzi, może zastosujesz wyjątkowe połączenie obrazu z dźwiękiem.

Tutoriale, szablony, karty utworów – to zaproszenie do wykorzystania pomysłów, efektów i muzyki w kolejnych Rolkach. Zachęcam do oglądania Reelsów i szukania inspiracji na Instagramie. Ale pamiętaj – w końcu musisz zacząć kręcić. Lato daje mnóstwo możliwości, ale nie trwa wiecznie. 😉

Sprawdź i wykorzystuj pomysły na przejścia, efekty i gotowe Rolki, które przygotowałam na swoim koncie:

Chcesz tworzyć nie tylko estetyczne, ale również wspierające zasięgi Twojego konta Reelsy? Przeczytaj, jak ułatwić sobie montaż i dodawanie efektów oraz o czym warto pamiętać podczas tworzenia Reelsów.


Cześć, jestem Ola.

Uczę, jak przyciągać nowych obserwujących i zatrzymać ich na dłużej. Swoją wiedzą dzielę się tu na blogu oraz publikując na moim koncie IG tzw. korki z Insta. Jestem też autorką kultowej serii e-booków Korki z Insta.

W czym mogę Ci pomóc?