You are currently viewing Pomysły na jesienne Rolki

Pomysły na jesienne Rolki

Lubię ciepło i zawsze w sierpniu, gdy powietrze pachnie już nieco inaczej, trochę mi żal mijającego lata. Ale zaraz przypominam sobie, że za chwilę na arenę wkroczy jesień. I myślę, że to fajnie żyć w miejscu, w którym pory roku tak wyraźnie potrafią się od siebie różnić. Skrollując swoje konto na Instagramie, dostrzegam pewną prawidłowość: jesień to dla mnie zawsze wybuch kreatywności. Na moim profilu znajduje się sporo tipów i inspiracji dotyczących właśnie jesiennych motywów w Reelsach (a wcześniej w postach). Przejrzałam je i stworzyłam skondensowany, wypełniony inspiracjami wpis sezonowy – sprawdź moje pomysły na jesienne Rolki i działaj!


Z tego wpisu dowiesz się:


Pomysły na jesienne Rolki – natura i plenery

Przyroda wyczarowuje jesienią takie obrazki, że nic, tylko iść do parku i kręcić wideo. Prędzej skończy Ci się bateria w telefonie niż ciekawe ujęcia. Statyczne obrazki pasują do różnej muzyki, ale w Rolkach warto wprowadzić jakąś dynamikę. Mam na to kilka sposobów i prostych tutoriali. Sprawdź koniecznie:

Pomysły na jesienne Rolki – gdy pogoda się popsuje

Złota polska jesień do połowy listopada? Głosuję na to! Niestety to dość kapryśna pora roku. Niższa temperatura nie stanowi przeszkody w kręceniu, ale pluchę trudno ogarnąć nawet najbardziej wyszukanym filtrem. Warto wykorzystywać pogodne dni, ale też nie ma co załamywać rąk, jeśli kolejny dzień z rzędu leje deszcz.

Gdy nie ma warunków na zewnątrz, kręć jesienne Rolki w domu!

Oto jeden z moich ulubionych sposobów na niebanalne pokazanie prostych przedmiotów, czyli nietuzinkowe wideo w trybie stop motion z motywem jesieni. Wymaga wprawdzie zrobienia wielu zdjęć, ale efekt zawsze robi świetne wrażenie.

We wnętrzach można też ciekawie pokazać  motywy modowe. Płaszcze, szaliki, czapki, grube swetry – opakowywanie siebie w to wszystko w końcu się nam znudzi, ale tematy związane z ubraniami są bardzo wdzięczne do pokazywania w Rolkach. A osobiście skomponowane stylówki to jeden z lepszych sposobów, żeby się wyróżnić na Instagramie. Sprawdź te pomysły:Pomysły na jesienne Rolki – sezonowe skarby i gadżety

Do kręcenia Reelsów we wnętrzach, z pewnością przydadzą Ci się różnego typu przedmioty i akcesoria. Niektóre kupisz i wykorzystasz niemal natychmiast, inne będą wymagały nieco więcej zachodu. Jesienią warto patrzeć pod nogi – bo mnóstwo skarbów do swoich nagrań znajdziesz na chodniku albo w parkowej alejce.

Wrzucam przykłady z typowo jesiennymi gadżetami i akcesoriami na zdjęciach, ale Ty możesz je wykorzystać w nagraniach. Lub zrobić wideo kolaż ze zdjęć. Sama to robię, wykorzystując kilka przydatnych apek.

W co można zaopatrzyć się między innymi z myślą o kręceniu Rolek? Przydadzą się na przykład:

Żadna jesieniara nie obejdzie się też bez książek, kocyka, świeczek i pięknej porcelany – to absolutny must have, który przydaje się do klimatycznych kompozycji.

Pomysły na jesienne Rolki – Halloween

W Polsce coraz powszechniejsze staje się obchodzenie Halloween. Do kultywowania tego dnia z amerykańskim rozmachem jeszcze nam daleko, ale na Instagramie ten temat jest w drugiej połowie października dość nośny i warto ten trend wykorzystać.
Na moim profilu w tym względzie jeszcze dość skromnie, ale za to bardzo efektownie: zobacz wideo z dymiącą dynią.

Motyw duchów – u mnie to była sesja zdjęciowa w klimacie Halloween, ale śmiało można ten prosty pomysł przenieść do formatu wideo.

Jeśli celebrujesz Halloween, Rolki są świetnym formatem, żeby pokazać przygotowania, dekoracje i przyjęcie z przebraniami.

Pomysły na jesienne Rolki – jak recyklingować sezonowe motywy

Powyższy zestaw to – jak zawsze w tematycznych wpisach – jedynie przykłady ujęć, tricków i tematów. Sporo tutoriali, które publikuję na profilu wild rocks, to bardzo uniwersalne propozycje. W końcu jesienią też podróżujemy, miasto odsłania nowe oblicze, a na bazarku pojawiają się sezonowe owoce i warzywa.

Ten sam trick, ale w innej scenerii? To się w Reelsach doskonale sprawdza. Dlatego polecam, aby po lekturze dzisiejszego poradnika wrócić też do wpisu o pomysłach na wakacyjne Rolki. A po więcej inspiracji zapraszam jak zwykle na profil!


Cześć, jestem Ola.

Uczę, jak przyciągać nowych obserwujących i zatrzymać ich na dłużej. Swoją wiedzą dzielę się tu na blogu oraz publikując na moim koncie IG tzw. korki z Insta. Jestem też autorką kultowej serii e-booków Korki z Insta.

W czym mogę Ci pomóc?